Ile kosztuje tłumaczenie dokumentów samochodowych?
W dzisiejszych czasach wciąż wielu Polaków decyduje się na sprowadzenie samochodu z zagranicy. Atrakcyjne w porównaniu do ogólnego stanu ceny zachęcają do kupna używanego, a nawet uszkodzonego pojazdu z Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii, Włoch, Holandii, Belgii, Szwecji, Szwajcarii czy też z Austrii. Co ciekawe, coraz więcej słyszy się na temat aut ze Stanów Zjednoczonych, choć takiego przedsięwzięcia podejmują się raczej handlarze aut, aniżeli osoby prywatne. Tak czy inaczej, decydując się na taki zakup, trzeba zdawać sobie sprawę z kwestii formalnych. Aby móc w ogóle zarejestrować samochód pochodzący z innego kraju, niezbędne jest przetłumaczenie całej dokumentacji. Sprawdźmy zatem, ile kosztuje tłumaczenie dokumentów samochodu!
Sprawdź ofertę: Tłumaczenie dokumentów samochodowych
Jakie i ile kosztuje tłumaczenie dokumentów samochodu?
Zanim odpowiemy sobie na pytanie tytułowe artykułu, czyli: „Ile kosztuje tłumaczenie dokumentów samochodu?”, w pierwszej kolejności powinniśmy zastanowić się nad tym, jaki to ma być przekład. Czy wystarczy tłumaczenie zwykłe? A może należy udać się do tłumacza technicznego? Otóż nie! Dokumenty pojazdów sprowadzanych z zagranicy zalicza się do grupy tych, które wymagają tłumaczenia przysięgłego. Stąd też, po sprowadzaniu wymarzonego pojazdu z Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii itp., w pierwszej kolejności trzeba udać się do biura tłumaczeń zatrudniającego tłumaczy przysięgłych, którzy posiadają odpowiednie uprawnienia.
Ile kosztuje tłumaczenie dokumentów samochodu w zależności od kraju, z jakiego został on sprowadzony?
Niestety, nie sposób jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie o to, ile kosztuje tłumaczenie dokumentów samochodu. Stawki są bowiem różne dla poszczególnych języków. Jako, że zdecydowanie najwięcej samochodów sprowadzamy z Niemiec, na polskim rynku funkcjonuje najwięcej tłumaczy przysięgłych właśnie języka niemieckiego. Stąd też, za przekład dokumentów samochodu z języka niemieckiego na polski zapłacimy dużo mniej niż np. z nie tak popularnego już języka duńskiego, norweskiego, szwedzkiego, węgierskiego czy litewskiego. Jakie są zatem stawki za tzw. stronę rozliczeniową (1125 znaków ze spacjami)? Mniej więcej ile kosztuje tłumaczenie dokumentów samochodowych? W zależności od języka, ceny wahają się między 30 a 60 zł (za stronę rozliczeniową).